niedziela, 9 maja 2010

Ruch 10 kwietnia


Zachęcam do podpisania się pod apelem wystosowanym przez
Ruch 10 Kwietnia.

Tragedia w Smoleńsku miała wymiar bezprecedensowy w historii Rzeczpospolitej. Zginął w niej Pierwszy Obywatel naszego kraju oraz kilkadziesiąt osób, pełniących kluczowe funkcje w państwie polskim.
Dotychczasowy przebieg śledztwa budzi poważne wątpliwości, czy polskie władze wykorzystały wszystkie możliwości, aby rzetelnie wyjaśnić przyczyny i przebieg katastrofy prezydenckiego TU 154. Większość dowodów, w tym czarne skrzynki, pozostaje wciąż w rękach Rosjan. Polscy prokuratorzy oraz śledczy odgrywają w tym najważniejszym od czasów katastrofy w Gibraltarze śledztwie rolę drugorzędną. Głęboki niepokój budzi także bierna postawa i niedoinformowanie polskiego rządu, czego przykładem jest skandaliczny stan miejsca katastrofy, gdzie do dziś są odnajdywane rzeczy osobiste poległych oraz szczątki samolotu, mogące stanowić dowody w prowadzonym śledztwie. Nie wiemy także, jak wiele tajnych danych z polskich urządzeń elektronicznych, ocalałych w katastrofie, mogło zostać skopiowanych.

Takie zaniedbania mogą budzić poważne obawy o stan bezpieczeństwa naszego państwa. Rodzą się także podejrzenia, że prawdziwe przyczyny tragedii nigdy nie zostaną ujawnione.

Jako obywatele Rzeczpospolitej, w poczuciu odpowiedzialności za Państwo Polskie zachęcamy do podpisania listu Pana Jacka Trznadla apelującego o pełne wyjaśnienie okoliczności katastrofy prezydenckiego TU 154.

List Jacka Trznadla

Przejdz do apelu Do Prezesa Rady Ministrów RP
---------------------------------------------------

Do Prezesa Rady Ministrów RP

Donalda Tuska

Ze względu na wyjątkową wagę dla Polski katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem, w dniu 10 kwietnia 2010 roku, w której zginął Prezydent Rzeczypospolitej, Lech Kaczyński, i osoby kierujące najważniejszymi Instytucjami Państwa Polskiego, i ponieważ miało to miejsce nie w Polsce, lecz na terenie innego państwa –

zwracam się do Pana, Panie Premierze, o powołanie niezależnej, Międzynarodowej Komisji Technicznej dla zbadania przyczyn katastrofy. Wnioski takiej Komisji, z udziałem najlepszych światowych ekspertów, miałyby podstawowe znaczenie dla opinii publicznej i dla historii.

prof. dr hab. Jacek Trznadel
Przewodniczący Rady
Polskiej Fundacji Katyńskiej
Warszawa, 19 kwietnia 2010

Źródło: http://ruch10kwietnia.org/  

2 komentarze:

  1. szukanie dziury w całym...

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem od wielu lat związany zawodowo ze Wschodem i śledzę politykę władz rosyjskich nie od dziś. W sprawie tragicznej katastrofy w Smoleńsku w oparciu o wszystkie materiały , jakie i z Polski, Rosji i Ukrainy posiadam a posiadam sporo- stwierdzam jednoznacznie że: należy powołać NIE ! Międzypaństwową Komisję opartą na przedstawicielach Rosji i krajów WPN a Międzynarodową Komisję do zbadania tej tragedii. Na etapie zgromadzonych materiałów i analizy ich śmiem twierdzić ,że był to zamach ,po prostu morderstwo. Do innego śledztwa należy włączyć sprawę, co działo się na miejscu katastrofy do przybycia oficjalnych jednostek ratowniczych.

    OdpowiedzUsuń