wtorek, 18 maja 2010

FOO "Wtorki na Smolnej"- Czesław Bielecki

Fundacja Odpowiedzialność Obywatelska zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Wtorki na Smolnej", które odbędzie się we wtorek 25 maja 2010 r. o godz. 19.00, w biurze FOO przy ul. Smolnej 18/3.

Gościem spotkania będzie Czesław Bielecki - architekt, publicysta, polityk - działacz opozycji w PRL, poseł na sejm.

Z naszym gościem będziemy rozmawiać między innymi o artykule "Nas jest więcej", którego nasz gość jest autorem - nasjestwiecej.pl.

Czesław Bielecki - działał w opozycji demokratycznej, był uczestnikiem wydarzeń marca '68, należał do Solidarności, działał w podziemnych wydawnictwach. Był doradcą prezydenta Lecha Wałęsy oraz rządu Jana Olszewskiego. Jako poseł na sejm III kadencji z ramienia AWS był przewodniczącym Komisji Spraw Zagranicznych. Współzałożyciel partii Ruch Stu, autor wielu publikacji i książek. Odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

"Wtorki na Smolnej" to cykl spotkań Fundacji Odpowiedzialność Obywatelska. Co dwa tygodnie spotykamy się w biurze FOO, aby porozmawiać z ciekawym gościem, obejrzeć film, czy podyskutować. Celem projektu jest nie tylko zdobywanie i wymiana wiedzy, ale także integracja osób związanych z Fundacją.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz