czwartek, 9 września 2010

Święto Saskiej Kępy- 11 września 2010,

Stołeczna Estrada, Zarząd Dzielnicy Praga-Południe i Rada Święta Saskiej Kępy serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Warszawy na Święto Saskiej Kępy, które odbędzie się 11 września 2010 roku na ulicy Paryskiej. Cztery dotychczasowe edycje imprezy cieszyły się dużym powodzeniem mieszkańców prawobrzeżnej Warszawy, samo święto zaś już na stałe wpisało się w życie kulturowo-artystyczne miasta.

Imprezę rozpocznie kiermasz artystyczny, od godziny 14.00 będzie można podziwiać stoiska z rękodziełami, biżuterią, ceramiką a także spróbować regionalnych przysmaków.

Motywem przewodnim 5 edycji Święta Saskiej Kępy jest JAZZ , któremu poświęcona jest wieczorna część imprezy. W Koncercie Galowym pt. ,,Pokolenia Polskiego Jazzu'' usłyszmy nie tylko mistrzów polskiego jazzu, ale także młode pokolenia wychowane na tej muzyce. Wystąpią min. Urszula Dudziak wraz z córką Kasią Urbaniak oraz Zbigniew Namysłowski z córką Marią Rumińską-Namysłowską i synem Jackiem Namysłowskim. Następnie z własnym recitalem wystąpi wybitna piosenkarka Aga Zaryan. Ewę Bem, Lorę Szafran i Kubę Badacha usłyszmy w repertuarze złożonym z piosenek autorstwa Agnieszki Osieckiej.

Ostatnią częścią koncertu będzie projekt ,,Fryderyk Chopin na Jazzowo'', swój udział zapowiedzieli Warsaw Paris Jazz Quintet oraz Orkiestra Symfoniczna Perfect Girls&Friends pod dyrekcją Wojciecha Zielińskiego. Koncert poprowadzi Paweł Sztompke - znakomity dziennikarz i recenzent muzyczny.

Program imprezy:

FESTYN

Godz. 14.00 - 19.00

KONCERT GALOWY "POKOLENIA POLSKIEGO JAZZU"

Godz. 19.00 - 22.00


CZĘŚĆ I

Godz. 19.00 – 20.00

POKOLENIA POLSKIEGO JAZZU

Urszula Dudziak wraz z Kasią Urbaniak,
Zbigniew Namysłowski, Maria Rumińska – Namysłowska,Jacek Namysłowski,Marcin Rumiński.


CZĘŚĆ II

Godz. 20.00 – 20.30

RECITAL AGI ZARYAN

CZĘŚĆ III

Godz. 20.30 – 21.00

AGNIESZKA OSIECKA NA JAZZOWO
Aga Zaryan, Lora Szafran, Ewa Bem, Kuba Badach


CZĘŚĆ IV

Godz. 21.00 – 22.00

FRYDERYK CHOPIN NA JAZZOWO

CHOPIN WARSAW PARIS JAZZ QUINTET AND SYMPHONY ORCHESTRA

Warsaw / Paris Jazz Quintet, w składzie:
Marc Thomas
Robert Majewski
Paweł Perliński
Andrzej Łukasik
Sebastian Frankiewicz
Orkiestra Symfoniczna Perfect Girls & FriendsWięcej informacji na stronie http://www.estrada.com.pl/

Źródło: www.pragapld.waw.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz