wtorek, 1 czerwca 2010

Apel WSWM o pomoc poszkodowanym.

Szanowni Państwo,

Zwracamy się do Was z prośbą o rozważenie możliwości zaangażowania się w akcję pomocową poszkodowanym w powodzi majowej, a w szczególności mieszkańcom Mazowsza, na którym nasza akcja pomocowa jest prowadzona. Wiemy, że zewsząd takie apele do Was docierają. I każdy z Państwa już brał lub bierze udział w tej pomocy. Nasza Wspólnota jest jednak zdeterminowana być z poszkodowanymi, często naszymi przyjaciółmi, kolegami, znajomymi, ale nie tylko, aż do pokonania ich popowodziowego kryzysu, tak psychicznego jak i materialnego. Choćby miało to trwać całymi miesiącami.

Nasz sztab pomocowy od pierwszych dni zbiera informacje o losie mieszkańców z terenów gmin mazowieckich zalanych wodą, a z drugiej strony zabiega o kontakt z osobami, firmami i innymi podmiotami prawnymi, chcącymi nieść pomoc poszkodowanym, by pomagać w kojarzeniu pomocnych dłoni z często załamanymi z rozpaczy rękami ludzi skrzywdzonych przez żywioł.

Kierujemy ten apel i naszą prośbę do tych, którzy mają poczucie wspólnoty z pokrzywdzonymi i wielką chęć niesienia im skutecznej pomocy. Szczególnie ważną byłaby pomoc docelowa, aż do pełnego wyjścia z kryzysu, dla konkretnej osoby, rodziny, dzieci czy osób niepełnosprawnych. Taka, która po dopasowaniu potrzeb do możliwości darczyńców, byłaby już samodzielnie prowadzona przez zainteresowane osoby, podmioty prawne. Nasz sztab byłby koordynatorem tych działań i służyłby pomocą w sytuacjach przekraczających możliwości osób zaangażowanych w tę indywidualną pomoc.

Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie i prosimy o zgłaszanie Waszego akcesu przystąpienia do indywidualnej akcji pomocowej na: biuro@wswm.org.pl lub pod adresem: ul. Tamka 38 lok. 903, 00-355 Warszawa, tel/fax +48 22 556 27 91. http://www.wswm.org.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz