czwartek, 23 maja 2013

Podpisy pod wnioskiem o referendum można już składać

Punktualnie w samo południe ruszyła dziś zbiórka podpisów pod wnioskiem o referendum ws. odwołania ze stanowiska prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Na uroczystą inaugurację akcji referendalnej przyszło ponad 100 osób. Zarówno w żółtych koszulkach „referendalnych”, jak i z czerwonymi parasolkami Kancelarii Solidarności Społecznej Piotra Ikonowicza.
- Poinformowaliśmy komisarza wyborczego o zamiarze złożenia wniosku o referendum, teraz mamy 60 dni na zebranie podpisów – mówił pełnomocnik komitetu referendalnego Marek Makuch. – W naszym komitecie honorowym znajdują się osoby zarówno z prawej strony sceny politycznej, jak np. Paweł Kukiz, jak i z lewej – jak Piotr Ikonowicz. Od dziś każdy, kto jest niezadowolony ze sposobu, w jaki Hanna Gronkiewicz-Waltz rządzi stolicą, może złożyć swój podpis pod wnioskiem o odwołanie jej.
Dlaczego prezydent Warszawy powinna zostać odwołana?

- Nie sprawdziła się – mówił szef Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej Piotr Guział. – Nieudolnie rządzi miastem, warszawiacy są gnębieni ciągłymi podwyżkami, zatrudniła w administracji ogromną liczbę swoich partyjnych kolegów. Warszawiacy wierzyli, że gdy wybiorą wiceprzewodniczącą Platformy Obywatelskiej na stanowisko prezydenta, takie sprawy jak zmniejszenie „janosikowego” czy unormowanie spraw związanych z dekretem Bieruta zostaną rozwiązane. Niestety prezydent nic nie zrobił w tym kierunku, w sprawie „janosikowego” musiał powstać ruch społeczny. A partyjni koledzy pani prezydent byli przeciw rozwiązaniom dobrym dla Warszawy. Pani prezydent zaprzepaściła zbyt dużo szans, by można było pozwolić jej na dalsze rządzenie.
Zbiórka podpisów potrwa 60 dni. Następnie komisarz wyborczy będzie miał 30 dni na stwierdzenie, czy zebrano wymaganą liczbę 10% podpisów osób uprawnionych do głosowania (około 135 tys.). Jeśli potwierdzi, że podpisy zostały zebrane referendum będzie musiało odbyć się w ciągu 50 dni w dzień wolny od pracy, czyli najpóźniej do dnia 6 października.
Do pobrania:
  1. Karta do zbiórki podpisów(pdf)

  2. Instrukcja dla zbierających podpisy (pdf)

1 komentarz:

  1. Bardzostarywyborca25 maja 2013 13:57

    PO-d tym referendum PO-d-PiS-uję się obiema rękami i nogami! Babsko PO-kradło już w NBP s-PO-rą sumkę, a PO-tem ile tylko się dało na stołku Bufetowej - prezia-sołtysa wioski Wawki! Ktoś ją jednak dwukrotnie PO-wybierał, ano lemingowata "Warszawka", także z Ursynowa. Wstyd! Teraz PO-bekają referendalnie swoimi rąsiami PO-umaczanymi w nocnikach...

    OdpowiedzUsuń