poniedziałek, 10 września 2012

NPR jest O.K.!


Książka „NPR jest O.K.!” to zbiór wywiadów z małżeństwami, które stosują Naturalne Planowanie Rodziny. Małżeństwa z różnym stażem opowiadają o swoich doświadczeniach związanych z korzystaniem z naturalnych metod rozpoznawania płodności. Opowiadają o swojej motywacji związanej z wyborem takiego stylu życia, o nauce metod, o tym, w czym im pomagają. We wstępie autorzy zarysowują nauczanie Kościoła katolickiego na temat płodności i rodzicielstwa, wskazując, dlaczego Kościół sprzeciwia się antykoncepcji. Jest to książka, która ukazuje bez tabu temat NPR i która ma za cel obalić mity krążące wokół tematu, m.in. mit „kalendarzyka małżeńskiego”, nieskuteczności i przestarzałości tych metod. Pokazuje ona także, jak istotną rolę odgrywają obserwacje przy problemach z płodnością, z którymi dziś boryka się już co 5. para.


Autorzy: Katarzyna i Mariusz Marcinkowscy, małżeństwo od 3 lat, twórcy i redaktorzy portalu o miłości www.za-kochanie.pl, nauczyciele naturalnych metod rozpoznawania płodności wg prof. Roetzera, twórcy projektu KiM (www.projektkim.pl). Kasia studiuje filozofię (UJ w Krakowie), zajmuje się personalizmem i nowym feminizmem, prowadzi projekt Serce Kobiety (www.sercekobiety.pl). Mariusz – absolwent teologii (UPJP2  w Krakowie), zajmuje się edukacją seksualną i tematami związanymi z czystością. Ponadto interesują go tematy psychologiczne, różnice płciowe, prowadzi wspólnotę dla mężczyzn Przymierze Wojowników (www.przymierzewojownikow.pl).

Książka jest do nabycia za pośrednictwem księgarni Wydawnictwa Rubikon (www.ksiegarniarubikon.pl), a także w innych księgarniach internetowych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz