środa, 17 listopada 2010

Wspólnota łączy Warszawę!

Pod tym hasłem w piątek 19 listopada 2010 r. samorządowcy m.in. z Krajowej Wspólnoty Samorządowej przemaszerują spod Kolumny Zygmunta na Most Śląsko-Dąbrowski. Udział w przemarszu wezmą również inne Wspólnoty lokalne, takie jak Warszawska Wspólnota Samorządowa i Praska Wspólnota Samorządowa.

W piątek 19 listopada 2010 r. o godzinie 12:00 samorządowcy z Krajowej Wspólnoty Samorządowej wraz z kandydatami innych lokalnych Wspólnot zbiorą się pod Kolumną Zygmunta. Następnie stamtąd udadzą się na Most Śląsko-Dąbrowski. Trasa pochodu nie jest przypadkowa, tak jak w 1949 roku most ten połączył Pragę ze Śródmieściem, samorządowcy chcą pokazać, że to właśnie oni łączą lokalne społeczności – tworzą Wspólnotę. Dlatego też hasło przewodnie piątkowej przemarszu będzie bardzo wymowne „Wspólnota łączy Warszawę!”.

Krajowa Wspólnota Samorządowa jest odpowiedzią na narastający konflikt partyjny w lokalnych społecznościach. Jak pokazują statystyki Krajowa Wspólnota Samorządowa jest jedynym bezpartyjnym komitetem, który może stawić czoła partiom politycznym. W samym województwie mazowieckim Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała ponad 900 kandydatów do wszystkich szczebli samorządu z ramienia Krajowej Wspólnoty Samorządowej. Do Sejmiku Województwa mazowieckiego kandydaci KWS startują z listy nr 14.

Po przemarszu liderzy Krajowej Wspólnoty Samorządowej zorganizują krótki briefing prasowy.

Serdecznie zapraszam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz