niedziela, 9 czerwca 2013

Ekologiczna Dolina Łaziska 2013

II edycja Imprezy plenerowej Ekologiczna Dolina Łaziska 2013 za nami! 1 czerwca spotkaliśmy się w Łaziskach (gm. Iłów, pow. sochaczewski), gdzie kilkudziesięciu producentów zdrowej, tradycyjnej i ekologicznej żywności promowało swoje wyroby.
Organizatorzy – Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy „Mazowsze” oraz Nasz Dom Radoszyna – dla przybyłych gości przygotowali moc atrakcji. Przez całą imprezę można było próbować i zakupić regionalne wyroby: miody, sery, pieczywa, wędliny, przetwory, soki i wiele innych przysmaków.
Dzięki Muzealnej Grupie Rekonstrukcji Historycznej im.II/18 pp uczestnicy EkoDoliny próbowali swoich sił na strzelnicy i zapoznali się z eksponatami uzbrojenia i umundurowania WP z 1939 roku. Związek Harcerstwa Polskiego w Sochaczewie zaprezentował pokazy modeli latających. A firma Eko Trans z Pruszkowa prowadziła zbiórkę elektroodpadów, w zamian za które rozdawała sadzonki kwiatów.

O zdrowie gości podczas imprezy dbali lekarze z powiatowego szpitala w Sochaczewie, którzy w swoim namiocie bezpłatnie badali ciśnienie i poziom cukru we krwi. Należy również pamiętać o Stowarzyszeniu „Droga 3838W- Trakt Pamięci 1939” które z uporem agitowało na rzecz odbudowy historycznej drogi powiatowej Iłów–Młodzieszyn. Stan techniczny tej drogi goście Ekologicznej Doliny opisywali  jednoznacznie, fatalny -  nie do przyjęcia.
W ramach miasteczka obywatelskiego odbyły się merytoryczne debaty, podczas których dyskutowano m.in. o energetyce odnawialnej (panel poprowadził Grzegorz Kwitniewski z firmy SVGE), ekologicznej gospodarce (Ewa Smuk Stratenwerth ze Stowarzyszenia ekologicznego Ziarno) i kondycji polskiego rolnictwa (Gabriel Janowski).
Z okazji dnia dziecka nie zapomniano o najmłodszych uczestnikach imprezy, dla których wystąpił zespół teatralny Afisz i Duet „Korniki”. Wspólna zabawa na scenie połączona z konkursami i nagrodami, przejażdżki kucykami, trampolina, dmuchany zamek ze zjeżdżalnią sprawiła, że nasze pociechy nie miały chwili na nudę.
Około godziny 18 zagrał i zaśpiewał zespół Remedium. Zabawa na parkiecie trwała do późnych godzin wieczornych.
Składamy podziękowania wszystkim osobom które zaangażowały się w organizację II edycji Imprezy plenerowej Ekologiczna Dolina, wolontariuszom, panelistom, wystawcom, producentom, instytucjom:
sponsorom imprezy: AMA Consulting, Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, Business Consulting,
współorganizatorom: Stowarzyszenie Mazowiecka Wspólnota Samorządowa, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej,
patronom: Agencja Rynku Rolnego, ELEWARR, Stowarzyszenie Integracja i Współpraca, Centrum Handlowe Szembeka, Vistula Bank Spółdzielczy, AGROL,
- patronom medialnym: e-sochaczew, Radio Wnet, eiłów.pl, Gazeta Samorządność, portal wADIDASACH.pl.
Do zobaczenia już za rok!
Mariusz Ambroziak, Wojciech Dziurewicz, Krzysztof Pietrzak

FOTORELACJA z IMPREZY!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz