środa, 27 kwietnia 2011

Beatyfikacja Jana Pawła II

W niedzielę, 1 maja, na placu Piłsudskiego od godz. 10.00 będzie można wspólnie oglądać na telebimach mszę świętą z Rzymu. Po zakończeniu transmisji z Rzymu, na placu Piłsudskiego około godz. 12.00 zostanie odprawiona msza święta, którą sprawować będzie bp Piotr Jarecki. Msza zakończy się około 14.30.

Od godz. 21.00 na placu Piłsudskiego odbędzie się koncert z okazji beatyfikacji Jana Pawła II pt.: „Miłość mi wszystko wyjaśniła”. Muzykę do tekstów Karola Wojtyły skomponował jazzman, kompozytor, pianista – Joachim Mencel. W trakcie koncertu wystąpią artyści z całego świata, m.in. Dino Saluzzi, Jorgos Skolias, Ewa Bem, Valerie Ekoume. Organizatorem koncertu jest Stołeczna Estrada, a partnerem wydarzenia – Centrum Myśli Jana Pawła II oraz Fundacja Media Visage.
------------------------------------------------------------------

Wystawa „Błogosławiony”

W namiocie na placu Piłsudskiego zawiśnie wystawa pt.: „Błogosławiony Jan Paweł II”. Na planszach będzie można zobaczyć fotografie, które ilustrują jeden, istotny moment z życia Papieża Polaka. Są to m.in. spotkanie z Matką Teresą, modlitwa nad grobem ks. Jerzego Popiełuszki, moment zamachu na placu Świętego Piotra. Wydarzenia te pokazane zostały w nietypowy sposób, w świetle słów ośmiu błogosławieństw, które pokazują drogę, jaką Jan Paweł II odbył od momentu wyboru na papieża do dnia, gdy zostaje błogosławionym.

– Tekst ośmiu błogosławieństw otwiera kazanie na górze, jakie Jezus wygłosił w Galilei. Mowa w nim o tych, którzy są błogosławieni: o ubogich w duchu, o tych, którzy się smucą, o ludziach czystego serca. Warto pamiętać Jana Pawła II jako człowieka, który był, jak mówił Jezus, ubogi w duchu, smucił się, jako człowieka o czystym sercu. Jan Paweł II nie został błogosławionym z dnia na dzień. Wystawa na placu Piłsudskiego pokazuje, jak krok po kroku, będąc wśród nas, Ojciec Święty stawał się błogosławionym. – wyjaśnia Piotr Dardziński, dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II.

Wystawa na placu Piłsudskiego będzie czynna codziennie od 30 kwietnia (niedziela) do 8 maja (niedziela), w godzinach 10.00-20.00. Wstęp wolny.

Mecenasem wystawy jest Skarbiec Mennicy Polskiej. Nad wydarzeniem patronat medialny objęły: Kino Polska oraz „Rzeczpospolita”.

Źródło: Informacja Prasowa Centrum Myśli Jana Pawła II www.centrumjp2.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz