sobota, 9 kwietnia 2011

1 rocznica katastrofy pod Smoleńskiem

10 kwietnia pierwsza rocznica katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Katastrofy która niespełna rok temu wstrząsnęła każdym z nas. Zadawaliśmy sobie wtedy pytanie jak mogło do tego dojść. Na to pytanie nie mamy wciąż pełnych odpowiedzi. Faktem jest jednak, iż Polska straciła pod Smoleńskiem liczne grono wybitnych osobowości. Ludzi których nie da się zastąpić od tak po prostu, mianowaniem innej osoby na pełnione przez nich stanowiska.

Rok temu pod Smoleńskiem zginęło wielu naszych przyjaciół, znajomych, ludzi z którymi przez lata współpracowaliśmy i planowaliśmy dalszą współpracę.  Szczególnie dotyka nas strata dwóch Prezydentów, Lecha Kaczyńskiego i Ryszarda Kaczorowskiego, a także Macieja Płażyńskiego, o. Jozefa Jońca, Stefana Melaka, Grażyny Gęsickiej, ks. Zdzisława Króla, Stanisława Zająca oraz Artura Francuza.

Ofiary tej tragedii zginęły w służbie naszej Ojczyzny. To niepowetowana strata dla Państwa i Narodu Polskiego. Tragiczny wypadek z 10 kwietnia 2010 roku na trwałe zapisał się na czarnych kartach historii Polski, Europy i całego świata.

10 kwietnia 2011r. zapraszamy do uczestnictwa w ogólnopolskich kościelnych obchodach rocznicy katastrofy. Z tej okazji zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w Archikatedrze Warszawskiej, celebrowana przez przedstawicieli Konferencji Episkopatu Polski.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz