wtorek, 22 lutego 2011

180. rocznica Bitwy pod Olszynką Grochowską

Rady i Zarządy Dzielnic m.st. Warszawy Pragi-Południe oraz Rembertowa zapraszają serdecznie wszystkich mieszkańców na uroczystości związane z obchodami 180. rocznicy Bitwy pod Olszynką Grochowską.

Program obchodów.

26 lutego 2011r. w godz. 10.00-15.30 na placu gen. Piotra Szembeka odbędzie się rekonstrukcja historycznej Bitwy pod Olszynką Grochowską. Projekt finansowany jest z budżetu m.st. Warszawy, organizatorem jest firma DMD-Media. W programie przewidziano min. koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, przegląd wojsk historycznych oraz defilada honorowa przed pomnikiem Obrońców Olszynki Grochowskiej.

27 lutego 2011r. w godz. 12.30-15.45 zapraszamy do Kościoła pw. Najczystszego Serca Maryi znajdującego się przy ul. Chłopickiego 2, gdzie o 12.30 odbędzie się uroczysta Msza Święta. Po mszy zaplanowany jest koncert. Następna część uroczystości odbędzie się w Alei Chwały przy ul. Traczy, gdzie nastąpi odegranie hymnu narodowego, modlitwa w intencji poległych, apel poległych oraz ceremonia złożenia wieńców. Organizatorzy zapewniają bezpłatny przejazd autokarem z Kościoła do Alei Chwały.

Źródło: pragapld.waw.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz