czwartek, 2 lutego 2012

MWS Partnerem Społecznym Akcji Dzieci-Dzieciom

Z przyjemnością informuję, iż Mazowiecka Wspólnota Samorządowa została Partnerem Społecznym Akcji Dzieci-Dzieciom.

Dzieci-Dzieciom to akcja powstała dzięki dzieciom, ich twórczej pracy, kreatywnemu działaniu, nieograniczonej wyobraźni i chęci odkrywania świata. Skierowana jest do tych wszystkich, którzy poszukują innowacyjnych możliwości edukacji i rozwoju, dla których uśmiech na twarzy dziecka jest sprawą nadrzędną.

Akcja Dzieci-Dzieciom istnieje od 2010 roku, edycja 2012 została zainaugurowana podczas konferencji prasowej zatytułowanej „Pokolenie Fejs Boga” – w ramach akcji Dzieci-Dzieciom 2012 w dniu 10 stycznia w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej. Mając w planach rozwijanie dotychczasowej działalności związanej z realizacją innowacyjnych projektów edukacyjnych, pragniemy dotrzeć do jeszcze szerszej grupy osób. Głównym motywem działań akcji Dzieci-Dzieciom w edycji na rok 2012 – podobnie jak w latach ubiegłych  – będzie odkrywanie młodych talentów. W tym zakresie kluczową rolę odegra spektakl Szymona Turkiewicz zatytułowany „Fejs Bóg”, w którym występują Magdalena Engelmajer oraz Daniel Wieleba – Ambasador akcji Dzieci-Dzieciom.


„Fejs Bóg” – spektakl z silnym przesłaniem edukacyjnym, jest przewrotną opowieścią, w której realizm miesza się z surrealistycznymi scenami. To doskonały sposób na przyciągnięcie szerokiej rzeszy widzów w różnym wieku i pokazanie im dobrych i złych stron internetowego fenomenu, który jest znakiem naszych czasów.

W 2012 roku w regionach wystawiany będzie dla rodziców spektakl „Fejs Bóg", a dla dzieci przeprowadzone zostaną warsztaty edukacyjne zainspirowane np.: spotkaniem z miejscowym artystą lub historią regionu. Najlepsze bajki z danego regionu – wyłonione za pośrednictwem www.dzieci-dzieciom.com  w konkursie internetowym, zostaną zaadaptowane na dziecięce sztuki teatralne.

Podsumowaniem Akcji w grudniu 2012 roku będzie „Bajkowy Festiwal Teatralny Dzieci-Dzieciom”,  w trakcie którego powołane Jury oceni dziesięć wybranych przez internautów bajek - przedstawień. Finałem festiwalu będzie pokaz trzech najlepszych sztuk teatralnych wystawionych podczas oficjalnej gali w Pałacu Kultury i Nauki.

Dotychczas Akcję Dzieci-Dzieciom wspierali nas m. in. Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Zdrowia, Fundacja Ocean Marzeń, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Chrześcijańskich Organizacji Wiejskich, Polska Agencja Prasowa, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.

MALINOWSKI & PARTNERS właściciel marki P&M GROUP został oficjalnym Partnerem Zarządzającym Akcji Dzieci-Dzieciom 2012r.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz