środa, 21 września 2011

III debata przedwyborcza – Warszawa

W ramach Akademii Samorządowej Informatora prowadzonej przez Ochocką Wspólnotę Samorządową i Informator Ochoty i Włoch 20.09.2011r. odbyła się debata wyborcza.

Gośćmi tej debaty byli: Adam Kwiatkowski ( kandydat do sejmu z listy PiS – miejsce ostatnie ) wieloletni radny miasta, przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska oraz Marcin Święcicki (kandydat do sejmu z listy PO – miejsce 8) były prezydent Warszawy, obecnie radny Województwa Mazowieckiego.

Można powiedzieć, że spotkały się dwa światy liberalny stawiający na integrację europejską, przedsiębiorczość, wolność jednostki i nie zachwianą wiarę w rynek i konserwatywny mający świadomość ułomności jednostki, silnie propaństwowy, patriotyczny, stawiający na wartości oparte o dekalog. Obaj nasi goście zaprezentowali naprawdę wysoki poziom wiedzy o samorządzie, mechanizmach legislacyjny i o tym jak działa państwo. Różnili się zasadniczo w wielu miejscach, ale dyskusja była utrzymana w atmosferze szanowania odmiennych poglądów. Zebrani nie oszczędzali naszych gości. Kandydatowi PO oberwało się miedzy innymi za: likwidację bazaru Banacha, za funkcjonowanie kolei, za arogancje Hanny Gronkiewicz-Waltz odnośnie referendum w sprawie SPEC, za stadion Legii i podnoszenie podatków. Adam Kalinowski ( PiS) musiał się tłumaczyć za nieobecność w głosowaniu przeciw aborcji 11 posłów jego partii, za brak jednoznacznej postawy w debacie o parytetach, za byłą minister spraw zagranicznych Annę Fatygę i brak chęci do debat jego ugrupowania. Spotkanie pokazało jednoznacznie, że obaj kandydaci są przygotowani do pełnienia roli posła. Jako Ochocka Wspólnota Samorządowa możemy z czystym sumieniem powiedzieć zwolennikom PO, że można w obrębie tej listy postawić krzyżyk przy panu Marcinie Święcickim a stronnikom PiS zarekomendować kandydaturę pana Adama Kwiatkowskiego.
Grzegorz Wysocki
www.infochoty.waw.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz