sobota, 21 maja 2011

Święto Saskiej Kępy 21 maja 2011r.

Urząd Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy, Stołeczna Estrada oraz Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga-Południe serdecznie zapraszają na Święto Saskiej Kępy, które odbędzie się 21 maja 2011r.

To wspaniałe święto już na stałe wpisało się w harmonogram kulturalno-artystycznych imprez  Pragi-Południe i jest wyczekiwane nie tylko przez mieszkańców prawobrzeżnej części stolicy, ale  także wszystkich warszawiaków i turystów.

Każdego roku Święto Saskiej Kępy ma inny motyw  przewodni. Tym razem będą to „Szalone Lata 20-30”.

Impreza rozpocznie się o godzinie 14.00 przy Rondzie Waszyngtona skąd ruszy tradycyjny pochód, którego czoło stanowić będzie jeździec w mundurze na białym koniu, w asyście „Szwadronu Jazdy Polskiej” z Wesołej i „Stowarzyszenia grupy rekonstrukcji historycznych X Pułku Piechoty” z  Łowicza.

Jak zwykle, także w tym roku zaplanowano wiele atrakcji poczynając od koncertów i wystaw, poprzez pokazy filmów i Dziecięce Czytelnie Uliczne organizowane przez  Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Praga-Południe.

Zwieńczeniem imprezy będzie Koncert Galowy, podczas którego wystąpią między innymi Katarzyna Żak, Katarzyna Zielińska, Olga Bończyk, Zbigniew Zamachowski, Maciej Maleńczuk & Psychodancing, a także Justyna Steczkowska i orkiestra The Jobers. Koncert poprowadzi Jacek Borkowski.

W tym roku Święto Saskiej Kępy odbywa się podczas dwudniowego Święta Wisły ( www.swietowisly.pl ).

Źródło: www.pragapld.waw.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz