wtorek, 21 grudnia 2010

Wirtualne biuro poselskie


fot. gover

Poniżej zamieszczam mój krótki komentarz do artykułu który ukazał się na portalu gover.pl dotyczący pomysłu wirtualnych biur poselskich, gdzie wyborcy na bieżąco będą mogli podpowiadać posłom, czym i jak powinni się zająć. Artykuł dostępny na http://www.gover.pl/news/szczegoly/guid/wirtualne-biuro-poselskie  

Uważam, że jest dobry pomysł, ale sam pomysł nie wystarczy. Trzeba jego odpowiedniej realizacji i ciągłej nad nim pracy. Tak by nie skończyło się tylko i wyłącznie na wypełnieniu formularza, a dana sprawa jak nie była załatwiona tak dalej nie będzie załatwiona.

Na chwilę obecną traktuję ten pomysł jako zagrywka pod publikę, by pokazać, że zależy nam na opiniach obywateli, by mieli gdzie się pożalić, a oszczędzili sobie czasu na inne formy aktywności, nie „marnowali” swojego i polityków czasu.

Jeśli chodzi o jawność danych wnioskodawcy, to jestem zdania, że powinny być one jawne. Z jednej strony w jakimś stopniu ograniczy to zaśmiecanie strony, a z drugiej nabierze bardziej formalnego charakteru. Co miejmy nadzieje, skłoni polityków do pochylenia się nad sprawą, jeśli zobaczą, że pod danym wnioskiem podpisało się kilkadziesiąt konkretnych osób.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz