środa, 27 kwietnia 2011

Beatyfikacja Jana Pawła II

W niedzielę, 1 maja, na placu Piłsudskiego od godz. 10.00 będzie można wspólnie oglądać na telebimach mszę świętą z Rzymu. Po zakończeniu transmisji z Rzymu, na placu Piłsudskiego około godz. 12.00 zostanie odprawiona msza święta, którą sprawować będzie bp Piotr Jarecki. Msza zakończy się około 14.30.

Od godz. 21.00 na placu Piłsudskiego odbędzie się koncert z okazji beatyfikacji Jana Pawła II pt.: „Miłość mi wszystko wyjaśniła”. Muzykę do tekstów Karola Wojtyły skomponował jazzman, kompozytor, pianista – Joachim Mencel. W trakcie koncertu wystąpią artyści z całego świata, m.in. Dino Saluzzi, Jorgos Skolias, Ewa Bem, Valerie Ekoume. Organizatorem koncertu jest Stołeczna Estrada, a partnerem wydarzenia – Centrum Myśli Jana Pawła II oraz Fundacja Media Visage.

wtorek, 26 kwietnia 2011

Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzone 2 maja to jedno z naszych najnowszych świąt państwowych. Zostało ustanowione w 2004 roku, jako święto o charakterze edukacyjnym. Jednocześnie dzień ten jest obchodzony w wielu krajach jako Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Jak mówi jeden z zapisów ustawy normującej nasze barwy narodowe z 7 lutego 1831 roku, pod tym znakiem „winni łączyć się Polacy”. Dlatego też w tym dniu nasza flaga powinna być symbolem łączącym i jednoczącym naszych rodaków na wszystkich kontynentach, stanowiąc widoczny symbol ich przynależności narodowej.

Pamiętajmy o wywieszeniu flagi!

A już 3 maja XXI Bieg Konstytucji 3 Maja! Inf na www.zabiegajopamiec.waw.pl 

czwartek, 21 kwietnia 2011

Stanowisko w sprawie sprzedaży przez władze Warszawy spółki SPEC

Stanowisko
Zebrania Członków Oddziału Warszawskiego
Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej
w sprawie sprzedaży przez władze miasta spółki SPEC

Oddział Warszawski Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej stanowczo sprzeciwia się wyprzedaży spółki SPEC, stanowiącej własność miasta Warszawy i działającej na rzecz mieszkańców Warszawy.

Apelujemy do wszystkich Mieszkańców Warszawy o czynne zaangażowanie się w sprzeciw wobec sprzedaży spółki SPEC. Działajmy z przekonaniem, że spółka SPEC dzisiaj należy do nas, do miasta i jego mieszkańców. We właściwym czasie dbajmy o swoje interesy, bowiem negatywne skutki tej prywatyzacji obciążą na wiele lat właśnie mieszkańców Warszawy.

czwartek, 14 kwietnia 2011

Porozumienie z SAS

29.03.2011r. Stowarzyszenie Wspólnota Mazowiecka podpisało porozumienie o współpracy z Serwisem Administracyjno – Samorządowym.

Miesięcznik SAS to istniejący od 16 lat profesjonalny poradnik, skierowany do kadry kierowniczej i specjalistów urzędów administracji państwowej i samorządowej. Znajdują się w nim aktualne informacje niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organów jednostek administracji rządowej i samorządowej oraz przegląd aktów normatywnych mających wpływ na działanie samorządów terytorialnych i urzędów państwowych. Szczególną pozycję w piśmie zajmują praktyczne przykłady rozwiązań problemów i zawiłości prawnych, pojawiających się w urzędach.

niedziela, 10 kwietnia 2011

Uroczystości sadzenia “Dębów Pamięci”

Zapraszamy na uroczystość sadzenia „Dębów Pamięci” poświęconych majorowi Janowi Brzeżańskiemu, zamordowanemu w Charkowie i aspirantowi Policji Państwowej Bolesławowi Lutomirskiemu zamordowanemu w Twerze w roku 1940 przez NKWD. W celu upamiętnienia Bohaterów Mordu Katyńskiemu,  w ramach programu „Katyń… ocalić od zapomnienia”.

Uroczystości odbędą się 13 kwietnia 2011 roku o godz. 10:00  w Zespole Szkół nr 5 im. Stefana Kisielewskiego przy ul. Szczawnickiej 1 w Warszawie.

sobota, 9 kwietnia 2011

1 rocznica katastrofy pod Smoleńskiem

10 kwietnia pierwsza rocznica katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Katastrofy która niespełna rok temu wstrząsnęła każdym z nas. Zadawaliśmy sobie wtedy pytanie jak mogło do tego dojść. Na to pytanie nie mamy wciąż pełnych odpowiedzi. Faktem jest jednak, iż Polska straciła pod Smoleńskiem liczne grono wybitnych osobowości. Ludzi których nie da się zastąpić od tak po prostu, mianowaniem innej osoby na pełnione przez nich stanowiska.

Rok temu pod Smoleńskiem zginęło wielu naszych przyjaciół, znajomych, ludzi z którymi przez lata współpracowaliśmy i planowaliśmy dalszą współpracę.  Szczególnie dotyka nas strata dwóch Prezydentów, Lecha Kaczyńskiego i Ryszarda Kaczorowskiego, a także Macieja Płażyńskiego, o. Jozefa Jońca, Stefana Melaka, Grażyny Gęsickiej, ks. Zdzisława Króla, Stanisława Zająca oraz Artura Francuza.

środa, 6 kwietnia 2011

9 nr Biuletynu Informacyjnego WSWM

Ukazał się 9 numer Biuletynu Informacyjnego WSWM. Zapraszamy do pobrania i lektury.

W numerze m.in.:

- 1. rocznica katastrofy pod Smoleńskiem,
- wywiad z Burmistrzem Rembertowa,
- o projekcie „Transparentny i sprawny urząd administracji samorządowej”,
- Prezes WSWM Wicestarostą Powiatu wołomińskiego,
- święto Flagi PL,

Nr 9 BIULETYNU (PDF)

Wcześniejsze numery

poniedziałek, 4 kwietnia 2011

Co dalej z energetyką jądrową?

Tragiczne w skutkach trzęsienie ziemi, które nawiedziło Japonię 11 marca, wywołało burzę dyskusji na temat bezpieczeństwa elektrowni jądrowych na całym świecie. Po serii awarii reaktorów elektrowni Fukushima rządy Niemiec i Szwajcarii zawiesiły plany modernizacji istniejących i budowy nowych elektrowni. Czy to oznacza koniec energetyki jądrowej?

Błyskawiczne reakcje na doniesienia z kraju kwitnącej wiśni rządów państw europejskich, nie są przypadkami odosobnionymi. Rząd Tajlandii zamierza przeanalizować swoje plany jądrowe. Gubernator stanu Nowy Jork, Andrew Cuomo, już w weekend po tragedii zaapelował o zamknięcie obiektu w Indian Point. Szef Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek, również uważa, że powinniśmy poważnie zastanowić się nad powrotem do paliw kopalnianych. Oczywiście dochodzą do tego głośniejsze niż dotychczas protesty organizacji ekologicznych, które organizują pikiety. W niedzielę (13.03) jedna z nich odbyła się w Gdańsku. Pod hasłem „Pożegnanie atomówki” kilkadziesiąt osób w centrum miasta protestowało przeciwko rządowym planom budowy elektrowni, a około stu osób podpisało petycję w tej sprawie.